Ermenistan işgali altında olan Karabağ, Azerbaycan ordusunun harekete geçmesiyle büyük bir zaferle yeniden özgürlüğüne kavuştu. “İki devlet, tek millet” anlayışıyla organize edilen bu projede, liseli öğrencilerin gözünden Karabağ zaferini görmek ve bu vesileyle kardeşlik duygularımızı pekiştirmek hedeflenmiştir. Proje sonunda ise ilk üçe giren öğrenciler, Azerbaycan gezisine gitmeye hak kazanacaktır.

 • Kimler Katılabilir?

  1. Yarışma, Türkiye’deki Liselerde öğrenim gören tüm öğrencileri ( T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 9,10,11 ve 12. Sınıflarında okuyan öğrenciler) kapsamaktadır.

 • Başvuru Koşulları

  1. Yarışma, Türkiye’deki Liselerde öğrenim gören tüm öğrencileri ( T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 9,10,11 ve 12. Sınıflarında okuyan öğrenciler) kapsamaktadır.
  2. Yarışmaya lise öğrencileri, büyüklüğü en az A4 ölçülerinde kâğıtlara yapılmış resimler ile katılabilir.
  3. Yarışmacılar, istedikleri boya malzemeleri ve tekniği kullanmakta serbesttir. Resimler el yapımı olacak, kesinlikle bilgisayar vb. teknolojik ürünler kullanılarak ya da dijital ortamlarda üretilmeyecektir.
  4. Yarışmaya her öğrenci en fazla 1 çalışma ile katılacaktır.
  5. Yarışmaya katılacak öğrencilerin başvuru için TÜGVA web sitesindeki (tugva.org) başvuru formu doldurulmalıdır. Resim başvuru formundaki ilgili kısma eklenecektir.

  NOT: ONLINE BAŞVURU FORMUNA RESİM YÜKLEMESİ YAPILMAMASI HALİNDE BAŞVURU GEÇERSİZ SAYILACAKTIR.

  1. Resimler, daha önce sergilenmemiş ya da ödül almamış olmalıdır.
  2. Yarışmacıya ait olan resmin ön ve arka yüzünde hiçbir bilgi bulunmayacaktır.
  3. TÜRKİYE- AZERBAYCAN Resim Yarışmasına son başvuru 24 OCAK 2021’dir. Bu tarihten sonra yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.
  4. Bu şartnamede belirtilen hususlara aykırı olduğu tespit edilen resimler değerlendirme dışı bırakılacaktır. Resmin şartname hükümlerine aykırı olduğu sonradan tespit edilmesi durumunda dereceye girmiş ise ilgili katılımcıya verilen ödül/ödüller iptal edilecek ve bunun/bunların iadesi istenecektir. Dereceye giren resimlerin jüri önünde tekrar çizilmesi istenebilir.
  5. Yarışma şartnamesi için tıklayınız.

 • Başvuru Linki

  Yarışma başvuru linki için tıklayınız

 • Program Takvimi

  Duyuru ( Sosyal Medya, İnternet Siteleri v.s.): 15 ARALIK 2020
  Online Son Başvuru ve Katılım: 24 OCAK 2021
  Türkiye Finalistlerinin İlanı: 13 ŞUBAT 2021
  Türkiye Finali Ödülleri ve Sergisi: 2021 yılı içerisinde

 • Ödüller

  TÜRKİYE GENELİ DERECELERİ

  • BİRİNCİLİK: AZERBAYCAN GEZİSİ
  • İKİNCİLİK: AZERBAYCAN GEZİSİ
  • ÜÇÜNCÜLÜK: AZERBAYCAN GEZİSİ

 • Nerede?

  Türkiye Gençlik Vakfı Genel Merkez( Defterdar Mah. Savaklar Caddesi. No:45 Eyüpsultan-İstanbul)