Siz de bizimle beraber bilgi, hareket ve sağlık dolu bu yolculuğa çıkabilir ve geleceğin başarılı pilates eğitmenlerinden birisi olabilirsiniz. TÜGVA ve Academy Pia işbirliği ile başlatmış olduğumuz pilates eğitmenliği kursları ile değerli hanımlarımızı iyi bir eğitmen olarak hazırlamak istiyoruz. Kurs sürecini başarı ile tamamlayan kursiyerlerimiz ile gençlik merkezlerimizde pilates dersleri açmak ve sağlık dolu etkinliklere imza atmak istiyoruz. Eğitimler hakkında detaylı bilgileri ve başvuru koşullarını aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

 • Kimler Katılabilir?

  • Hanımlara özel olarak açmış olduğumuz bu kurslara, sağlık sorunu olmayan ve pilates eğitmeni olmayı hedefleyen herkes katılabilir.

 • Programın Amacı

  Temel Eğitimler ; Pilates ve Fitness mesleğine giriş eğitimleri olarak ön plana çıkarlar.

  Amaç;

  Eğitmenlik eğitimleri öncesinde eğitmen adaylarının kas, kemik iskelet ve vücut biyomekaniğini öğrenmesi

  Doğru Postür hakkında bilgi sahibi olması

  Medikal sorunlar hakkında yüzeysel bilgi edinebilmesi

  Eğitmen – üye ilişkisinde mesafe koyabilme, ses tonu, doğru dokunuş tekniği, grup ve özel ders yönetim tekniklerini öğrenebilme

  Stretching teknikleri hakkında detaylı teori ve uygulama teknikleri hakim olabilme becerisini kazanmaktır.

  Temel Eğitimler alınmadan Pilates & Fitness Eğitmenlik Eğitimleri verilmemektedir.

  Temel Eğitimlerde öğrenilen bilgiler, eğitmenlik eğitimlerinde yapılacak uygulama egzersizler ile pekiştirilecek ve sınav soruları bu temel eğitimler ile eğitmenlik eğitimlerinin notları ile yapılacaktır.

 • Program İçeriği

  Temel Pilates Eğitmenliği Paketi

   

  🔲 Anatomi Biyomekanik ve Postür Analizi (23 Ekim 2021 – Katılım Ücreti 150 TL’dir, katılım sertifikası, eğitim kitapçığı, taşıma çantası ve kalem hediyedir)

  Bir eğitmenin bilmesi gereken temel anatomi terimlerini ve bilgilerini paylaştığımız bu eğitim sayesinde kariyerinize sağlam bir adım atabilirsiniz. Ayrıca duruş (postür) kavramını detaylı bir şekilde öğrenerek, başlıca duruş bozukluklarını ve çözüm yollarını yakından tanıyabilirsiniz.

   

  🔲 Eğitmenlik ve İletişim Becerileri Satış Yönetimi (30 Ekim 2021 – Katılım Ücreti 150 TL’dir, katılım sertifikası, eğitim kitapçığı, taşıma çantası ve kalem hediyedir)

  Bir pilates eğitmeni üye ile çalışırken nelere dikkat etmelidir? Sözlü iletişimde ve temas gerektiren durumlarda nelere dikkat edilmelidir? Bireysel ve grup derslerinde iletişim, göz teması ve beden dili nasıl olmalıdır? Eğitmenlik kariyeriniz boyunca işinize çok yarayacak teknikleri ve satış yöntemlerini bu eğitimde detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

   

  🔲 Stretching Eğitimi Workshop (06 Kasım 2021 – Katılım Ücreti 150 TL’dir, katılım sertifikası, eğitim kitapçığı, taşıma çantası ve kalem hediyedir)

  Stretching tekniklerini öğreneceğiniz bu eğitimde vücut ağırlığı, köpük rulo veya pilates topu ile uygulayabileceğiniz etkili egzersizleri göreceksiniz. Bu şekilde antrenmanlarınızı güvenli bir şekilde planlayabilecek ve üyelerinizle çalışırken kullanabileceğiniz pek çok yöntemi öğreneceksiniz.

   

  İleri Düzey Pilates Eğitmenliği Paketi

   

  🔲 Matwork Pilates Level 1 Eğitmenlik Sertifika Programı

  🔲 Reformer Pilates Level 1 Sertifika Programı

  🔲 Matwork Pilates Level 2 Eğitmenlik Sertifika Programı

  🔲 Reformer Pilates Level 2 Eğitmenlik Sertifika Programı

  🔲 Pregnant ( Hamile) Pilatesi Eğitmenlik Sertifika Programı

 • Program Takvimi

  • Tüm eğitimlerin yanında ilgili tarihleri bulabilirsiniz. Yıllık takvim içerisinde yeni tarihler de ilan edilecektir yani kurslar belli periyotlarla tekrar edilecektir.

 • Nerede?

  Tüm eğitimler “TÜGVA Genel Merkez”de, Defterdar Mah. Savaklar Caddesi. No:45 Eyüpsultan-İstanbul adresinde gerçekleştirilecektir.

 • Katılım sertifikası alacak mıyız?

  Eğitim sonrasında, ilgili konuya göre katılım sertifikası verilmektedir.

 • Pilates Eğitmenliği kursuna nereden başvuru yapabilirim?

  Bu form üzerinden başvurunuzu bize ulaştırabilirsiniz https://forms.gle/vefKKKW3dTRy9J5DA

 • Size nasıl ulaşabilirim?

  Bize didemgun@tugva.org mail adresi üzerinden veya 0212 558 74 74 no’lu telefon üzerinden Didem Gün Hanım ile görüşebilirsiniz