• Kimler Katılabilir?

  Tıp, Hukuk, Mühendislik, Diplomasi ve Siyaset alanlarına ilgi duyan, üniversitede bu alanlardan birinde eğitim almayı hedefleyen, yazmayı ve okumayı seven 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrenciler.

 • Başvuru Linki

  Başvuru linki için tıklayınız

 • Atölyeler

  HUKUK OKULU 

  Hukuk alanında eğitim görmek isteyen öğrencilerin; üniversiteye giriş sınavı öncesi hedefledikleri bölümler hakkında mesleki rehberlik etkinliğinden yararlanıp bilgi ve birikim sahibi olabilmeleri, ilgi duydukları bölümlerin derslerini dinleyip zorluk derecesini test edebilmeleri, kazanmaları halinde ise bölümlerinin giriş derslerine aşina olabilmeleri amaç edinilmiştir. Türkiye’nin gelecekte ihtiyacı olan eğitimli insan ihtiyacının liseden itibaren yönlendirilmesi hedeflenmiştir.

  MÜHENDİSLİK OKULU 

  Mühendislik alanında eğitim görmek isteyen öğrencilerin; üniversiteye giriş sınavı öncesi hedefledikleri bölümler hakkında mesleki rehberlik etkinliğinden yararlanıp bilgi ve birikim sahibi olabilmeleri, ilgi duydukları bölümlerin derslerini dinleyip zorluk derecesini test edebilmeleri, kazanmaları halinde ise bölümlerinin giriş derslerine aşina olabilmeleri amaç edinilmiştir. Türkiye’nin gelecekte ihtiyacı olan eğitimli insan ihtiyacının liseden itibaren yönlendirilmesi hedeflenmiştir.

  DİPLOMASİ OKULU 

  Diplomasi ve Siyaset alanında eğitim görmek isteyen öğrencilerin; üniversiteye giriş sınavı öncesi hedefledikleri bölümler hakkında mesleki rehberlik etkinliğinden yararlanıp bilgi ve birikim sahibi olabilmeleri, ilgi duydukları bölümlerin derslerini dinleyip zorluk derecesini test edebilmeleri, kazanmaları halinde ise bölümlerinin giriş derslerine aşina olabilmeleri amaç edinilmiştir. Türkiye’nin gelecekte ihtiyacı olan eğitimli insan ihtiyacının liseden itibaren yönlendirilmesi hedeflenmiştir.

  TIP OKULU 

  Tıp alanında eğitim görmek isteyen öğrencilerin; üniversiteye giriş sınavı öncesi hedefledikleri bölümler hakkında mesleki rehberlik etkinliğinden yararlanıp bilgi ve birikim sahibi olabilmeleri, ilgi duydukları bölümlerin derslerini dinleyip zorluk derecesini test edebilmeleri, kazanmaları halinde ise bölümlerinin giriş derslerine aşina olabilmeleri amaç edinilmiştir. Türkiye’nin gelecekte ihtiyacı olan eğitimli insan ihtiyacının liseden itibaren yönlendirilmesi hedeflenmiştir.

 • Program İçeriği

  1. Projenin bu etabı genel merkez tarafından idare edilecektir.
  2. Her okul için 8 ders yapılacaktır.
  3. Dersler iki haftada bir yapılacaktır.
  4. İlk iki ders ilgili alanlarda okuyan üniversite öğrencileri ile yapılacaktır.
  5. İki ders ilgili alanlarda çalışan kişiler tarafından yapılacaktır.
  6. Son dört ders ilgili alanlarda mesleğinde uzman kişiler tarafından yapılacaktır.

  TEKNİK GEZİ ETABI

  1. Projenin bu etabı iller tarafından idare edilecektir.
  2. Temsilciliğimiz bulunan her il kendi illerinden başvuran öğrenciler ile ilgili alanların çalışma alanlarına teknik gezi gerçekleştirecektir.

 • Program Takvimi

  Enderun Okulu Başvuru Başlangıç 23 Kasım 2020
  Enderun Okulu Başvuru Bitiş 10 Aralık 2020
  Ders Etabı Başlangıç 14 Aralık 2020
  Ders Etabı Bitiş 04 Nisan 2021
  Teknik Gezi Başlangıç 05 Nisan 2021
  Final Programı 15 Mayıs 2021