Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Giresun İl Temsilciliği, kentteki gençlerle farklı platformlarda biraraya gelmeye devam ediyor.

Giresun’da lise eğitimi gören gençlerle tanışma toplantılarına devam eden vakfımızın üyeleri bu kapsamda, Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile bir araya gelerek, onların görüş ve önerilerini dinledi.

TÜGVA tanıtımını içeren bir sunumla başlayan toplantı, karşılıklı istişareyle devam etti. Vakfın çalışmalarıyla ilgili bilgi veren,  TÜGVA Giresun Eğitim Koordinatörü Fatih Cömert konuşmasında, “Temel noktası gençlik olan bir vakıfız. TÜGVA’nın misyonu, gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel ve manevi gelişimlerini önemseyen; bu yaklaşımlarla düşünen, tasarlayan ve hayatlarına temas eden bir misyon ile kendini devamlı geliştiren, yenilikçi ve nitelikli insan oluşumuna katkı sağlamaktır. Özgüveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, geleneklerine bağlı kalarak çağın gereklerini iyi okuyabilen, sorumluluk sahibi bir gençlik ve geleceğin gençliği için gerek ilimizde, gerek ülkemizde, gerekse Dünya ülkelerinde mevcut temsilciliklerimizle vakıf olarak çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Biz biliyoruz ki gençlik gelecek demektir, gençlik neredeyse gelecek oradadır ve gençliğe dayanmayan hiçbir hareketin geleceği yoktur. Gençlik, gelecek gibi yeni olandır,  temiz olandır, öz olandır, umut ve heyecan verici olandır. Biz gençler ülkemizin geleceği ve yarınların umutlarıyız.  Bu ülkenin gençleri olarak, ülkemizi daha ilerilere götürmek, birey olarak kendimizi geliştirmek ve çalışmaktan geçiyor. Ancak bu şekilde vatanımıza ve milletimize fayda sağlarız. İşte Türkiye Gençlik Vakfı’nın yapmak istediği bu.’’ ifadelerini kullandı. Karşılıklı görüş ve önerilerin dinlenmesinin ardından toplantı sona erdi.