Türkiye’nin geleceğine –gençliğine- inanan ve ona yatırım yapan her bir bağışçımız adına oluşturduğumuz TÜGVA Hatıra Ormanı’na 2 bin fidan diktik.

İstanbul’da şehre yakın 12 bin metrekarelik bir araziyi yeniden ormana kazandırmak amacıyla 2 bin fidanı Vakıf Başkanımız İsmail Emanet, yönetim kurulu ve ortaokul öğrencilerimizle birlikte diktik.

“Bir gence destek olmak kapanmaz bir hayır kapısıdır, tıpkı bir fidan dikmek gibi”

Her sene ihtiyaç bursu konusunda vakfımıza sayısız mail gelmektedir. Kriterleri sağlayan öğrencilere, vakfımız aracılığıyla 9 ay süresince burs verilmektedir. Bu sene de başlattığımız kampanyayla bir öğrencinin bir eğitim-öğretim dönemi süresince burs ihtiyacını karşılayan bağışçılarımız adına bir fidan dikerek, TÜGVA Hatıra Ormanı oluşturduk.  Konula ilgili açıklama yapan Başkan Emanet, “Bağışçılarımız adına diktiğimiz bu fidan sulansın, filiz versin, dalları çıksın ve büyüsün ki göğe doğru erişsin. Hayal ettik ki bu ağaç hayatta olduğu müddetçe, gençlerimizin derdine ortak olmanın nasıl paha biçilemez bir duygu olduğunu bağışçılarımıza hatırlatsın. Çünkü burslarınızla bir nesil yetişiyor, bir orman yeşeriyor” diyerek konuya dikkat çekti.