Türkiye’nin Korona virüs salgını ile mücadelesinde Sağlık Bakanlığının vatandaşlara yaptığı “EVDE KAL” çağrısına Türkiye Gençlik Vakfından da destek geldi.

TÜGVA  Genel Başkanı Enes Eminoğlu Dünyadan sonra ülkemizde de etkisini gösteren korona virüs salgını sebebi ile evde kal çağrısına farkındalık oluşturmak ve destek olmak için gençlerle dijital ortamda bir araya geldi. Gençlerin Sosyal medya dan gönderdikleri soruları cevaplayan Eminoğlu:
‘’Türkiye gençlik Vakfı gençlerin salgın tehlikesi süresince evde kaldığı dönem de de gençlerin ve çocukların ilim ve bilimden uzak kalmamaları için seferber olduk. Evde kalınan bu süreçte sosyal medyadan birbirinden değerli konuklarla canlı yayınlar, bilgi yarışmaları kitap ve film önerileri ile evde kalınan süreçte zihnen ve fikren de gençlerin gelişimi için çalışmaya devam ediyoruz. Salgının ilk günlerinden itibaren, Sağlık Bakanlığımızın tavsiyeleri doğrultusunda, sağlık tedbirlerini eksiksiz hayata geçirdik. Biz bu süreçte ilk önlem alan yerlerden biriyiz diyebilirim.  Çalışan arkadaşlarımızın evden çalışabilmeleri için gerekli çalışmaları yapıp evden çalışmaları için imkân sağladık. Türkiye gençlik vakfı olarak yurtlarımız ile devletimizin her daim hizmetinde olacaktır. İnşallah yaşadığımız sıkıntılı günleri geride bırakacak, geriye dönüp baktığımızda da birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışmanın Ülkemize sirayetini göreceğiz. Hepinize sağlık ve afiyet diliyorum. ‘’ dedi

Videoyu izlemek için tıklayınız.