Geleceğin yöneticilerini yetiştiği Genç Yönetici Okulu önemli konukların katılımıyla başladı. Basının büyük ilgi gösterdiği programın ilk dersini Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan verdi. Açılışta bugünün lider isimleri geleceğin yöneticilerine vizyon katacak önemli konuşmalar gerçekleştirdi.  

TÜGVA Genç Yönetici Okulu programı Genel Merkezi’mizde açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Mehmet Cahit Turhan, TÜGVA Başkanımız İsmail Emanet, Çalışan Gençlik Koordinatörümüz Soner Çokyiğit, İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Recep Şentürk, Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Kalyon Grup Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncu, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut, Ajans Press Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkan katıldı.

Ülkemizin Gelecek Vizyonunu Oluşturacak Gençler Yetiştirmeye Çalışıyoruz

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından konuşan Başkanımız İsmail Emanet, çok kısa sürede 81 ilde ve 400 ilçede temsilcilikler açarak Türkiye’nin dört bir tarafında faaliyetler gerçekleştirdiklerini söyledi. Ortaokul, lise, üniversite ve çalışanlar dahil, 10 yaşından 35 yaşına kadar gençlerle ilgili birçok projeyi hayata geçirdiklerini ve geçirmeye devam edeceklerini anlatan Başkanımız İsmail Emanet, “Ülkemizin gelecek vizyonunu oluşturacak gençler yetiştirmeye çalışıyoruz. Bu zincirin bir halkası da Genç Yönetici Okulu” ifadelerini kullandı.

TÜGVA’nın Çalışması Üniversitemizle Örtüşen Bir Hedefe Sahip

Programın destekçilerinden İbn Haldun Üniversitesi Rektörü Recep Şentürk ise üniversite olarak TÜGVA ile her türlü işbirliğine açık olduklarını söyledi. Şentürk ayrıca “Günümüzde çok dil bilmek son derece önemli çünkü ben artık açık medeniyet çağına girdiğimize inanıyorum. İletişimin, ulaşımın bu kadar geliştiği bir dönemde eğitimimizi yeniden re-organize etmemiz gerekiyor. Türk gençlerinin küresel liderler olacak şekilde yetişmeleri için böylesi bir program tasarladık. TÜGVA bünyesinde yürütülen bu çalışma da üniversitemizle örtüşen bir hedefe sahip” diye konuştu.

Gençliğe Bir Tecrübeyi Nakletmek İstiyoruz

TÜGVA Çalışan Gençlik Koordinatörü Soner Çokyiğit ise çalışma hayatında sadece maddi destek değil, aynı zamanda manevi, ahlaki, ilmi ve irfani desteğin de olabileceği bir atmosfere ihtiyaç olduğunu belirterek, “Bu bağlamda gerek akademik camiadan gerek iş dünyasından oluşan geniş bir kadro ile gençliğe süregelmiş bir tecrübeyi nakletmek istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Fırsatları kullanın, değerlendirin İlmi, bilgiyi almakla yetinmeyin, arif olun

Açılış konuşmasında gençlere seslenen Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Turhan “Bilgi bir insanın hayat mücadelesindeki en güçlü silahıdır. Nerede olursa olsun, bilgili, tecrübeyi, deneyimi bulun alın. Bunu almak için bir ömür harcayacaksanız, o ömür bittikten sonra o bilgi size fayda vermez. Fırsatları kullanın, değerlendirin. İlmi, bilgiyi almakla yetinmeyin, arif olun. Arif olmak, irfan sahibi olmak, hikmet sahibi olmak, bilgiyi doğru yerde, doğru zamanda hayra kullanmakla olur” dedi.

Konuşmasının ardından öğrencilere “Mega Projelerin Tasarım Sürecinde Proje Yönetimi” başlığıyla ilk dersi veren Turhan, planlama sürecinden başlamak üzere mega projelerin hayata geçirilmesinin detaylarına ilişkin öğrencilere bilgi verdi.