Fransa’da, aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 3 eski başbakan, Yahudi ve Hristiyan cemaat temsilcileriyle yazarların da bulunduğu 300 kişinin imzasıyla yayımlanan, Kur’an-ı Kerim’den bazı ayetlerin çıkarılması talebine ilişkin küstah yaklaşım 58 il ve 109 üniversitede protesto edildi.

Kur’an-ı Kerim’den “şiddet ve Yahudi karşıtı fikirleri yaydığı iddiasıyla bazı ayetlerin çıkarılması” yönündeki bildiri vakfımıza üye üniversite öğrencilerince 58 ilde 109 üniversitede protesto edildi. Üniversite meydanlarında okunan bildiriyle tepki verildi.

Yüce İslam dininin kutsal rehberi olan Kur’an-ı Kerim’e yapılan bu saldırıya ve gelecekte yapılması muhtemel saldırılara asla sessiz kalınmayacağı ifade edilen bildiride, “İstedikleri kadar toplansınlar, çabalasınlar her şeyden ve herkesten büyük olan Rabbimizin koruduğu kutsal kitabımızı asla değiştiremeyecekler, bozamayacaklar, bir ayet dahi çıkarıp, ekleyemeyecekler” dikkat çekilerek bildiriye şöyle devam edildi;

Batı, Yahudilere yaptığı büyük soykırımı unutmuş olmalı

“Yüzyıllarca İslam’ın hâkim olduğu coğrafyada buna cesaret edemeyen Fransa’nın şimdilerde, “şiddet ve Yahudi düşmanlığı yapıyor” bahanesi ile Kur’anı değiştirme densizliğine cüret edilmiştir. Ecdadımız Avrupa’ya medeniyet götürmüştür. Tüm insanlığı kucaklayan hoşgörü ve sevgiyle, Avrupa toplumunun dinlerini huzur içerisinde yaşamasını her alanda sağlamıştır. Yahudi düşmanlığı diyorlar! Batı, Yahudilere yaptığı büyük soykırımı unutmuş olmalı. Yahudiler Osmanlı zamanında İslam’ın yüce anlayışı sayesinde güvenle yaşamıştır. Bu tarih bilmez açıklamalarıyla algı oluşturmaya çalışıyorlar. Tarih, Batı’nın gerçek yüzünü iyi biliyor. Daha yakın zamanda Bosna’da Avrupa’nın, Birleşmiş Milletlerin gözü önünde on binlerce silahsız Müslümanın nasıl katledildiğini iyi biliyoruz. Önce bu soykırımın hesabını vermesi gereken Batı, gerçeklerden kaçıyor. Fransa, öncelikle sömürgeleştirdiği Afrika ülkelerinin hesabını vermelidir. Şunu iyi bilmeliyiz ki; dünyada huzur getirecek düzen Allah’ın indirdiği Kur’an-ı Kerim’in düzenidir. Onu anladığınız gün tüm dünyada şiddet azalacaktır. Bizim dinimiz şefkat, barış ve merhamet dinidir. Yüce Allah’ın kelamı olan Kur’an-ı Kerim insanların değiştirmeye güç yetireceği bir kitap değildir”