Vakfımızın Eskişehir İl Temsilciliği ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle devlet hastanesindeki çocuk poliklinik ve klinik odaları masal kahramanları figürleriyle donatılacak, TÜGVA tiyatro grubu, tedavileri süren miniklere masallar anlatacak.

Hastaneden korkan ve buraya gelmek istemeyen çocukların hastaneye ısındırılmasının amaçlandığı çalışmayla çocukların burada iyi vakit geçirip, eğlenmesi amaçlanıyor. İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge ve TÜGVA İl Temsilcisi Fatih Sert tarafından arasında “Masal Bahçesi, Her Çocuğa Bir Masal” çalışması için ilgili protokol imzalandı. Çocukların hastanede geçirdikleri sürede daha keyifli bir ortamda tedavileri sürdürüleceklerini bildiren Bilge, çalışmanın devlet ve sivil toplum kuruluşu, yerel yönetim aktörlerinin işbirliğinin gerekliliğini ortaya koyan, gelecek nesil için farkındalığı olan bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu ifade etti.

Projenin ilk aşamasında, masal kahramanlarıyla boyanıp süslenecek poliklinik girişlerine Nasreddin Hoca maketleri yerleştirilecek, klinik odalarına da masal ve boyama kitapları, çizgi film DVD’leri konulacak. İkinci aşamada ise TÜGVA tiyatro grubu, belli günlerde, “Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Nasreddin Hoca” kostümleriyle tedavi gören çocukları eğlendiren hikayeler anlatacak.