Vakfımızın organize ettiği sorumluluk sahibi, özgüveni yüksek, manevi değerlerin bilincinde bir gençlik için üniversite öğrencilerinin katılımıyla düzenlenen seminer ve sportif aktivitelerden oluşan Aksiyon Akademi programımızı tamamladık.

21-28 Temmuz tarihleri arasında Tuzla Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Gençlik Kampı’nda düzenlenen Aksiyon Akademi programı etkili ve seçkin konuşmacıların öncülüğünde gerçekleşti. Türkiye’nin farklı illerinden katılım gösteren üniversite öğrencileri, burada insanlığın sorunlarını çözme konusunda rol almak için gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetler gerçekleştirdi.

Katılımcılar hem ruhen hem de fiziksel olarak kendilerini geliştirdi

Dolu dolu geçen akademide; kültür, tarih ve İslam Medeniyeti başlıkları altında okumalar yapıldı, seminerler düzenlendi. Okçuluk, paintball, yüzme, futbol, voleybol, basketbol gibi spor faaliyetleri yapılarak, güne sabah yürüyüşleriyle başlandı. Katılımcılar hem ruhen hem de fiziksel olarak kendilerini geliştirme fırsatı buldu.

Aksiyon Akademi programına Başkanımız İsmail Emanet, Yüksek İstişare Kurulu Üyemiz Bilal Erdoğan, İlahiyatçı Abdulmetin Balkanlıoğlu, Dr. Ahmet Yiğitalp, Emrullah Tuncer, Erol Erdoğan, Erem Şentürk, Haşim Şahin, İhsan Aktaş, Mustafa Şen, Salih Eğridere, Selim Cerrah ve Osman Nuri Kabaktepe gibi önemli isimler katıldı.

Türkiye’nin farklı birçok ilinden gelen katılımcının buluştuğu kamp alanından öğrenciler yeni dostluklarla ayrıldı. Bu yıl da ilgi gören programın her yıl tekrarlanması planlanıyor.

Aksiyon Akademi’nin hayata geçirilme amaçlarından biri, çağın gereklerini iyi okuyabilen, topluma ve insanlığa değer katan, başarılı, sorumluluk sahibi bir gençliğin var olmasıdır.