Çukurova Üniversitesi Lütfullah Aksungur Spor Salonu’nda, Türkiye Gençlik Vakfı Adana Spor Koordinatörlüğü, Adana Valiliği ve Türkiye Karate Federasyonu iş birliğiyle düzenlenen, Geleneksel 3.TÜGVA Adana 5 Ocak Kurtuluş Kupası İller Arası Minik Yıldız Ve Ümitler Karate Turnuvası, 81 ilden 7-14 yaş arası yaklaşık 2300 sporcunun katılımıyla gerçekleşti.
Sağlıklı Nesiller Yetiştirmek İçin Spor Son Derece Önemli
TÜGVA Spor koordinatörü Recep Can, sporun önemine değindiği konuşmasında sporculara başarılar diledi ve “Türkiye Gençlik Vakfı olarak böylesine güzel ve önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmak mutluluk verici bir olay. Gelişen ve değişen çağda gençlerimiz, çocuklarımız için tehlikelerde artıyor. Çocuklarımızı, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan, kötü ortamlardan uzak tutarak sağlıklı nesiller yetiştirmek için spor son derece önemlidir. Tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Müsabakalar Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Milletvekili Tamer Dağlı, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak ve sporcu ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.
Bu Etkinlik Yeni Dostlukların İnşasına Katkı Sağlayacak
Adana Valisi Mahmut Demirtaş, sporun insanları aynı duygu ve düşünce etrafında birleştiren evrensel bir dil olduğunu dile getirdi. “Bu etkinliğin, Türkiye’nin 81 ilinden gelen evlatlarımızı büyük Türkiye paydasında birleştireceğine inanıyorum. Zira bu etkinlik, gerçekleştirilecek karate müsabakalarıyla birlikte evlatlarımızın yaşadıkları illerin kültürlerini, geleneklerini, göreneklerini sergilemelerine de uygun ortam hazırlayacak. Yeni dostlukların, arkadaşlıkların, kardeşliklerin inşasına katkı sağlayacak.” dedi.
Etkinliğin sonunda tüm kurum ve kişilere teşekkürlerini ileten TÜGVA Adana İl Temsilcimiz Emrah Sancar TÜGVA Adana 5 Ocak Karate Şampiyonası’nı gelecek yıllarda da yaparak geleneksel hale getirmek istediklerini ifade etti.